PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Licencje ZAiKS na publiczne rozpowszechnianie utworów.
Czwartek, 10-05-2018 Opublikował/a: Dominika Garda Liczba wyświetleń: 987
PDF
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS przypomina, iż osoby prowadzące sezonową jak i całoroczną działalność gospodarczą (gastronomiczną, handlową, usługową, itd.), które w toku swojej działalności wykorzystują utwory muzyczne i słowno-muzyczne (za pomocą radioodbiornika, telewizora, odtwarzacza dźwięku, itp.), zobowiązane są uzyskać licencję ZAiKS na publiczne rozpowszechnianie utworów (art. 17 ustawy z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych - tekst jednolity: Dz.U. z 2016r. poz. 666 z późn. zm.).

Tych z Państwa, którzy nie posiadają stałych umów licencyjnych lub do dnia dzisiejszego nie wykupili jednorazowych licencji na okres sezonu letniego – zapraszamy:

- 3 lipca 2018 (wtorek)
lub
- 10 lipca 2018 (wtorek)

do Urzędu Miasta Helu w godz. od 10.00 do 12.00, pok. 211, w celu dopełnienia w/w formalności.

Jeżeli w/w terminy Państwu nie odpowiadają prosimy o kontakt
z inspektorem Przemysławem Bieniem – tel. 600 427 470 lub , w celu umówienia spotkania w dogodnym dla Państwa terminie.

Informujemy jednocześnie o konsekwencjach naruszenia praw majątkowych twórców, zawartych w art. 17, 79 oraz 116 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Pierwsze przepisy normują kwestie odpowiedzialności cywilnej, dające twórcy w przypadku naruszenia jego praw majątkowych prawo żądania zasądzenia na jego rzecz wynagrodzenia w potrójnej wysokości. Natomiast art. 116 takie naruszenie umiejscawia w sferze odpowiedzialności karnej.