PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
Informacje o projekcie
Sobota, 12-07-2014 Opublikował/a: Marek Dykta Liczba wyświetleń: 8932
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Bezpieczny Hel - monitoring miejski
O projekcie
Trochę historii...

Pierwsze plany monitoringu miejskiego pojawiły się w 2008 roku. Było kilka pomysłów na realizację. Był również śmiały projekt na budowę kompleksowego monitoringu miejskiego obejmującego główne ulice miasta. Niestety na owe czasy był on zbyt śmiały. Jednakże pomysł cały czas był aktualny, ponieważ potrzeba była coraz silniejsza...

Potrzeby

Ponieważ Hel jest małym miasteczkiem turystycznym wszystkim mieszkańcom zależy aby przestrzeń publiczna była czysta, zadbana i bezpieczna. Ponadto w sezonie turystycznym gdy do Helu przyjeżdżają tysiące turystów trzeba w sposób szczególny zadbać o ich bezpieczeństwo i jednocześnie tworzyć pozytywny wizerunek miasta przyjaznego wczasowiczom. Monitoring wizyjny miasta pozwoli na zaspokojenie powyższych potrzeb oraz będzie idealnym narzędziem w rękach służb porządkowych, które pozwoli zoptymalizować ich działania.

 

Misja projektu

Partnerzy projektu stawiają sobie za cel poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców. Poprawę wizerunku miasta, tak aby było postrzegane przez turystów jako dbające o ich komfort i udany wypoczynek. Chcemy również aby nasza inicjatywa aktywnie wspomogła pracę służb porządkowych i skuteczność w egzekwowaniu zasad wzajemnego współżycia.

Jak przystąpić do projektu?

Do projektu mogą przystąpić właściciele nieruchomości, zarządcy, wspólnoty, spółdzielnie, którzy chcą poprawić bezpieczeństwo w swojej okolicy poprzez zainstalowanie monitoringu wizyjnego na swoim budynku. Uczestnictwo w naszym projekcie jest całkowicie bezpłatne. Do zainstalowania kamery wymagana jest zgoda administratora/właściciela nieruchomości na wykonanie naszej instalacji i bezpłatne zapewnienie energii elektrycznej na potrzeby kamery. Kamera taka pobiera maksymalnie 2,4 W (0,0024 KW) energii elektrycznej, czyli śladowe ilości.

 

Propozycje montażu kamer oraz oferty na udostępnienie swojego lokalu w celu zamontowania kamery można składać pod e-mail:


Partnerzy projektu:


Miasto Hel
gohel

 

 

 

 

HiSpeed.pl
helski dostawca Internetu
hispeed

 

 

Polaris International
helski operator telewizji kablowej
polaris

 

 

 

Telis s.c.
helski dostawca usług telekomunikacyjnych
telis

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
wirus.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
 
1
2
3
4
5
6
 
1
2
3
4
5
6