PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
2017.10.13 Inauguracja
Środa, 18-10-2017 Opublikował/a: Julia Cygan Liczba wyświetleń: 922
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika

Helski Uniwersytet Trzeciego Wieku

Uniwersytet pod Żaglami”

Trening dla umysłu czyli jak uczyć się w wieku dojrzałym” - tak zatytułowany był wykład inauguracyjny Helskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku – „Uniwersytetu pod Żaglami”, który – 13 października br., otworzył uroczyście Dr Klemens Adam Kohnke , burmistrz Helu.

HTUW„Uniwersytet pod Żaglami” odwołuje się do morskiej tradycji Helu i regionu, doświadczeń członków Rady Programowej, mieszkańców miasta oraz helskich organizacji i instytucji: Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry, Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Obrony Wybrzeża, Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego oraz Stowarzyszenia Klub Seniora „Jantar” – w ramach którego będzie działał.

W programie wykładów i warsztatów znajdą się zajęcia typowe dla tej organizacji jak: nauka komputera i języków obcych, ale także działania mające zaaktywizować i wesprzeć środowisko helskich seniorów, których Hel liczy ponad 600 osób.

Wykład inauguracyjny, który odbył się w restauracji „Kutter”, wygłosił Marek Szurawski – „dojrzały” człowiek morza i twórca: szantymen, żeglarz, tłumacz, dziennikarz, pisarz, specjalizujący się w nauce zapamiętywania. Zakończył go koncertem szant i opowieściami z towarzyszeniem concertiny i kości, instrumentów z dawnych pokładów.

Miejscem kontaktowym HTUW ”Uniwersytetu pod Żaglami” jest siedziba Stowarzyszenia Klub Seniora „Jantar” w Helu, ul. Komandorska 2.

Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd
1
2
3
4
5
6