PL EN DE
herb.png
Hel-poczatek_polski.png
SięCzyta w Helu
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
grafika
Termin:
Od: 23-01-2018,  godz.  18:00
Do: 23-01-2018,  godz.  20:15
Kategoria:

Czytaliście już "Werandę na Czarcim Cyplu"?
Świetnie się czyta, tym bardziej że akcja toczy się w Helu.
Autorka książki, w odpowiedzi na nasze zaproszenie, odwiedzi Hel 24 stycznia i spotka się z czytelnikami

W biurze Promocji Miasta można pożyczyć książkę, zapewne jest także w bibliotece. Niepowtarzalna okazja by porozmawiać z Lilianą Fabisińską o tej książce, a także o innych przez nią napisanych.

Sąsiedzi przyzwyczaili się już, że Natalia jest uroczą, nieco ekscentryczną starą panną, hodującą ziółka na parapecie. Nie dziwią się nawet, że rozwija swoją firmę i zaczyna pisać doktorat, zamiast wreszcie przejść na emeryturę. Gdy wraca z sanatorium z psem, który na kilometr rozpoznaje kłamstwo i zdradę małżeńską, są nieco zaskoczeni. A kiedy w ślad za psem przyjeżdża pewien żeglarz, całujący Natalię namiętnie na środku deptaku, a ona sama zaczyna nosić mini i malować usta na czerwono, na Półwyspie Helskim podnosi się wrzawa.

Nina ma problem odwrotny: jej narzeczony zniknął bez śladu, suknia ślubna, której usiłuje się pozbyć, wciąż wraca do jej szafy, a wszyscy wokół usiłują ją swatać
z nieodpowiednimi mężczyznami. I choćby nawet chciała zrobić coś, czego nie wypada – nie bardzo miałaby z kim. W dodatku firma, którą do tej pory prowadziła twardą ręką, wymyka jej się spod kontroli, a trzy młodsze siostry nagle zaczynają zachowywać się kompletnie nieprzewidywalnie.

Obraz holenderskiego mistrza, mroczne sekrety z odległej przeszłości Helu i niewinne ziółka o śmiertelnej mocy, to mieszanka wybuchowa, z którą Nina i Natalia muszą zmierzyć się wspólnie – jeżeli nie chcą spędzić w więzieniu reszty swoich dni. Podejrzane o morderstwo z premedytacją mogą liczyć tylko na siebie. I na pewnego policjanta o rybim nazwisku, który – wbrew poszlakom i zdrowemu rozsądkowi – nieoczekiwanie staje po ich stronie.
 


Liliana Fabisińska

Dziennikarka i pisarka, z wykształcenia kryminolog i pedagog. Nic nie relaksuje jej tak, jak kwadrans spędzony przy kole garncarskim i pływanie o świcie w kaszubskim jeziorze. Nieustannie planuje kolejne podróże: na Hel, na Bornholm, na Kretę, na Sycylię, na Przylądek Dobrej Nadziei. Zawsze tam, gdzie są morze, dobra kawa i ludzie gotowi podzielić się swoimi opowieściami.

Jest autorką sztuk teatralnych i książek dla dzieci i młodzieży. Studiowała w Polsce i RPA. Karierę dziennikarską rozpoczęła w czasopiśmie dla młodzieży Na przełaj, była również redaktor naczelną popularnego pisma dla dziewcząt "Filipinka". Napisała m.in. sztuki Kiwanie Koziorożca, Internautka (nagroda w konkursie My, młodzi XX wieku), Czterdziestka (nagroda w konkursie im. Stanisława Grochowiaka), List do Mikołaja (nagroda Poznańskiego Centrum Sztuki Dziecka).

Jej debiutancka powieść Amor z ulicy Rozkosznej otrzymała wyróżnienie w konkursie na książkę dla młodzieży pod hasłem Uwierz w siłę wyobraźnią.

Zdjęcie pochodzi z profilu Facebook pisarki.

Lokalizacja
Lokalizacja
Miejska Halo Sportowo - Widowiskowa
Wyślij link mailem
Pdf
Drukuj
Powrót
Wypowiedz się
g+.png
yo.jpg
newsletter-left.jpg
spacer-left.jpg
kamery-left.jpg
pogoda-left.jpg
1
2
3
4
5
6
1
2
3
4
5
6