{index_ob_css}{index_ob_js}

Wielkie Gwiazdy Operowej Sceny - 25 lipca godz.20.00 Kościół pw. Bożego Ciała

Obraz przedstawia logo - klawiatura fortepianu



Aleksandra Resztik naukę muzyki rozpoczęła w wieku 7 lat, w klasie fortepianu. W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. im. F. Chopina w klasie śpiewu prof. Jadwigi Skoczylas. W tym samym roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat, które ukończyła również dyplomem z wyróżnieniem.
W październiku 2006, kontynuując studia na UMFC, wyjechała na roczne stypendium do Ecole Normale de Musique w Paryżu (klasa śpiewu Mme Isabel Garcisanz), a w sezonie 2007/2008 odbyła 10-miesięczny staż w studiu operowym Cnipal w Marsylii. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, gdzie pracowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Barbarą Schlick, Mady Mesplé, Yvonne Minton, Tomem Krause i Heleną Łazarską.

Jeszcze jako studentka występowała na scenie Opery Krakowskiej, Filharmonii Wrocławskiej, Wałbrzyskiej, Opolskiej, Krakowskiej, Lubelskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku śpiewała na Festiwalu Wielkanocnym w Katedrze w Chartres. Występowała na deskach teatrów operowych w Marsylii, Avignonie, Toulonie i Besançon (Francja).

W czerwcu 2009 Aleksandra zadebiutowała rolą Damigelli w incoronazione di Poppea Claudio Monteverdiego w Opéra National de Bordeaux (Francja).

Od stycznia 2011 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracuje także z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Narodową i kwartetami smyczkowymi Primo Incontro i Opera oraz znakomitymi pianistami dr Katarzyną Ewą Sokołowską i Piotrem Latoszyńskim. Aleksandra Resztik jest stypendystką Banku Société Générale. W ramach tego stypendium nagrała w lipcu 2008 płytęSoliści.

W marcu 2010 nagrała utwór Biały walc Wandy Dubanowicz, do słów Krystyny Chudowolskiej, dedykowany Halinie Mickiewiczównie. Nagranie to jest prawykonaniem, a utwór znalazł się na płycie pamiątkowej poświęconej twórczości Wandy Dubanowicz.

W grudniu 2009 Aleksandra Resztik została zgłoszona do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut Śpiewaczki, a także Ogólnopolskiego Konkursu Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz Konkursów Flame i w Paryżu.

W sierpniu 2008 zdobyła I wyróżnienie na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, a w październiku 2008 I Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Jury Wandy Polańskiej w Trzecim Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie.

W kwietniu 2009 zdobyła Nagrodę dla Wyróżniającego się Sopranu Koloraturowego w XIII
Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Aleksandra Resztik jest również laureatką Drugiej Nagrody w konkursie J:Opera w Jennersdorfie, w Austrii.


Piotr Latoszyński urodził się 17 kwietnia 1981 roku w Warszawie. Mającsiedem lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a jego pierwszymi pedagogami były p. Maria Krawczyk i p. Anna Radziwonowicz. Nie kończąc szkoły średniej rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Łódzką Akademię Muzyczną ukończył z wyróżnieniem w 2006 roku. W latach 2007-2010 kontynuował studia muzyczne w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia. Podyplomowy wydział fortepianu solowego (Konzertexamen) ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora Piękosia.

Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m. in. w: Hamamatsu International Piano Academy (Japonia), Santa Barbara Summer School & Festival (USA), Meisterkurs fuer Musik w Zurichu (Szwajcaria), w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Krakowie (Polska), Konzertarbeitswochen w Goslar oraz Internationaler Mesiterkurs fuer Pianisten w Darmstadt (Niemcy). Na kursach kształcił się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów takich jak : Hiroko Nakamura, Arie Vardi, Rudolf Buchbinder, Kevin Kenner, Yves Henry, Jerome Lowenthal.

Ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie (2003) oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe (2004). W 2006 roku wygrał Konkurs im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach, a w 2007 Konkurs im. Miłosza Magina w Paryżu, otrzymując dodatkowo nagrodę prasy.

Piotr Latoszyński brał wielokrotnie udział w festiwalach muzycznych, m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu w Mariańskich Łaźniach (2006), Festiwalu chopinowskim w Nohant (2008) , Ruhr Klavierfestival (2008). Koncertował w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii, w Japonii i Stanach Zjednoczonych.

Jako pianista kameralista współpracuje regularnie ze śpiewaczką Aleksandrą Resztik. Duet ten jest wysoko oceniany przez jury konkursowe i recenzentów.

 

 

Relacja z Koncertu Gwiazd Wielkiej Sceny Operowej

Aleksandra Resztik i Piotr Latoszyński, dwoje niezwykle utalentowanych artystów wystąpiło podczas koncertu "Wielkie Gwiazdy Operowej Sceny".

Obraz przedstawia Aleksnandrę Resztik i Piotra Latoszyńskiego

Aleksandra Resztik zaczarowała widzów swoim śpiewem.

Piotr Latoszyński uraczył słuchaczy przepiękną gra na fortepianie.

Obraz przedstawia Aleksnandrę Resztik i Piotra Latoszyńskiego

Obraz przedstawia Aleksandrę Resztik

 

Mistrzowsko wykonane utwory zachwyciły gości, którzy przybyli na koncert.

Nie ma takich słów, które opisałyby atmosferę koncertu, tego po prostu trzeba posłuchać.