{index_ob_css}{index_ob_js}

Recital fortepianowy, 6 sierpnia, godz. 19:00, Muzeum Rybołówstwa

Obraz przedstawia logo - klawiatura fortepianu

MIKOŁAJ SIKAŁA
Student AM w Gdańsku w klasie ad. Kordiana Góry. Absolwent klasy fortepianu PSM I i II stopnia w Gdańsku-Wrzeszczu, gdzie kształcił się pod kierunkiem mgr Alicji Michowskiej oraz mgr Małgorzaty Stożyńskiej.

Jest laureatem m.in. I nagrody oraz dwóch nagród specjalnych X Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Goerlitz/Zgorzelcu (2011),  II nagrody w kategorii „duet fortepianowy na cztery ręce” oraz II nagrody w kat. „duet na dwa fortepiany”  XXV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Rzymie, I miejsca w kategorii „zespół kameralny”  XV Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach (2015) oraz III miejsca w kat. „duet fortepianowy”  XIV edycji tego konkursu.

Obraz przedstawia Mikołaja Sikała

Otrzymał również nagrodę dla najlepszego akompaniatora, studenta uczelni muzycznej  X Konkursu Muzyki XX i XXI wieku Dla Młodych Wykonawców w Radziejowicach (2014) i tytuł Laureata Estrady Młodych 49. Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, na którym przyznano mu także dwie nagrody specjalne – nagrodę Radia Gdańsk im. Jerzego Waldorffa oraz nagrodę Słupskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego (2015).