{index_ob_css}{index_ob_js}
Powróć do: Wymiana młodzieży

WYMIANA MŁODZIEŻY - HEL 31.05.2009 - 10.06.2009

Hel - Hermeskeil na sportowo

 

W dniach 31 maja - 10 czerwca w Helu gościliśmy niemiecką grupę młodzieży z Hermeskeil, w ramach polsko–niemieckiej wymiany młodzieży i zaprzyjaźnionych miast Hel – Hermeskeil. .

Młodzież dzięki uprzejmości kierownika ZZOM Pana Ryszarda Burczyka i Prezesa MZKS HEL Pana Piotra Radtke, który zapewnił medale, dyplomy oraz nagrody a także instruktorów, miała możliwość brać udział zajęciach sportowo – rekreacyjnych w Miejskiej Hali Sportowo –Widowiskowej w Helu.

W dniach 01.06.2009r. został przeprowadzony zręcznościowy turniej w tenisie stołowym zorganizowanym przy współpracy MZKS HEL. Zmagania sportowe poprowadził Kierownik Sekcji Tenisa Stołowego Pan Sławomir Franczak wraz z nauczycielem wychowania fizycznego z ZSO w Helu, P. Norbertem Górskim, który jednoczenie pełni funkcje Kierownika Sekcji Piłki Koszykowej. Rywalizacje sportowa połączoną z dobrą zabawą miała na celu zapoznanie młodzieży z zasadami gry w tej dyscyplinie sportowej. Pierwsze trzy miejsca zostały nagrodzone medalami oraz dyplomami, które zostały ufundowane i wręczone zwycięzcom przez Prezesa MZKS HEL Piotra Radtke. Nie musieliśmy długo czekać, aby znów w formie zajęć sportowych cieszyć się wspaniałą zabawą.

I tak 04.06.2009, dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Helu, który pomógł nam w oprawie muzycznej odbył się mecz piłki nożnej na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Helu. Sędzią głównym był Pan Wiesław Wójcik oraz Pan Andrzej Kozłowski. Tam także nie brakowało dobrej i sportowej rywalizacji w duchu Fair Play. W przerwie meczu opiekunowie grupy polsko – niemieckiej zaprezentowali wspaniały układ taneczny, który połączony z dużymi owacjami publiczności, ubarwił zmagania sportowców. Mecz zakończył się wynikiem 5-3 dla młodzieży polskiej, lecz tak naprawdę nie wynik meczu był najważniejszy, lecz propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia, gdzie młodzież polska wspólnie ramię w ramię z młodzieżą niemiecką dała przykład na to jak wspaniała rzeczą jest sport.
Zakończenie meczu zostało uwieńczone wręczeniem dyplomów, medali oraz pucharu MZKS HEL dla wygranej drużyny przez Sekretarza Helu Pana Marka Dyktę. W ostatnich dniach wymiany polsko–niemieckiej uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w następnej rywalizacji, której organizatorem był Prezes MZKS HEL Pan Piotr Radtke wraz z Magdaleną Radtke Kierowniczką Sekcji Sportów Siłowych. Młodzież miała okazję spróbować swoich sił w konkurencji wyciskania sztangi leżąc, która odbyła się w Siłowni Sportowej Miejskiej Hali Sportowo-Widowiskowej w Helu. Dodatkową atrakcją był pokaz siłowy Pana Piotra Radtke, który ciężar wyciśnięty przez najsilniejszego zawodnika, 70 kg wycisnął 50 razy. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni medalami, pucharami oraz drobnymi upominkami, które zostały wręczone i ufundowane przez organizatora turnieju. Jednocześnie w siłowni sportowej odbyły się zajęcia z aerobiku, które zostały poprowadzone przez Panią Olgę Fikus, nauczycielkę wychowania fizycznego z ZSO w Helu.

 
*Niestety przy przenoszeniu danych utracono fotografie