{index_ob_css}{index_ob_js}

Koncert poświęcony Bł. Janowi Pawłowi II

Obraz przedstawia plakat XII Międzynarodowy Letni Festiwal Kultury i Sztuki w Helu

 

Koncert poświęcony Bł. Janowi Pawłowi II odbędzie się 21 lipca o godz. 20:00 w Kościele p.w. Bożego Ciała w Helu.

Wystąpią:

 

Obraz przedstawia Katarzynę Wilk

Katarzyna Wilk (sopran) - Studentka Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku, absolwentka Europeistyki w Centrum Europejskim Uniwersytetu Warszawskiego.

Edukację muzyczną rozpoczęła w 1998 roku w Prywatnej Szkole Muzycznej I i II st. im. W. Lutosławskiego w Wołominie w klasie fortepianu. W II stopniu zmieniła specjalność na śpiew solowy.

Od 2008 roku kontynuuje naukę jako studentka Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii im. St. Moniuszki w Gdańsku w klasie dr hab. Dariusza Paradowskiego prof. AM.

Technikę wokalną doskonaliła uczestnicząc w kursach mistrzowskich Paula Esswooda, Charlotte Lehmann, Nelly Miricioiu i innych.

Przez lata nauki w I i II st. była członkiem i solistką chóru Cantus Cordis w Wołominie.

Uczestniczyła jako solistka w nagraniu płyty „Stabat Mater” z dziełami G. B. Pergolesiego i Sz. Kawalli o tym samym tytule, pod batutą Szymona Kawalli. W 2010 roku brała udział w X. Międzynarodowym Letnim Festiwalu Kultury i Sztuki w Helu, wykonując partię Melii w „Zemście Nietoperza” J. Straussa, oraz grając rolę służącej w operze „Bastien und Bastienne” W. A. Mozarta w reżyserii D. Paradowskiego.

W 2011 roku spędziła semestr studiując w Conservatorium Maastricht w Holandii jako stypendystka programu Lifelong Learning – Erasmus.

 


Obraz przedstawia Marcina Ciszewskiego

Marcin Ciszewski (kontratenor|) - w 1999 r. ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku (dyplom z wyróżnieniem w klasie śpiewu prof. Piotra Kusiewicza). Kształcił się również pod kierunkiem takich pedagogów śpiewu jak: Kinga Chełmińska, Ryszard Minkiewicz, Kai Wessel, Gerhard Kahry, Dariusz Paradowski.

Marcin Ciszewski już w czasie studiów występował na wielu estradach filharmonicznych w kraju, wykonując głównie repertuar oratoryjno-kantatowy. Śpiewał głosem tenorowym i kontratenorowym, dlatego proces kształcenia przebiegał dwutorowo.

Debiutował w Warszawskiej Operze Kameralnej i Filharmonii Narodowej.

Rozpoczął też współpracę z wieloma zespołami muzyki dawnej, m.in. IL Tempo, Ars Nova, Dolnośląska Orkiestra Barokowa, Cappella Gedanensis, Parnassos, Musica Antiqua Köln - Reinhardta Goebela.

Artysta ukończył studia jako tenor, kontratenor i haute-countre.

Obecnie, Marcin Ciszewski śpiewa głosem kontratenorowym, a doświadczenie i wiedza jaką zdobył w czasie studiów, pozwala mu na wykonywanie współczesnych utworów o wyjątkowo rozległej skali: (np. dzieła Mariana Sawy, czy Eugeniusza Brańki, utrwalone na płycie nagranej z Ewą Bąk w 2009 r.).

Artysta koncertował: w Niemczech, Austrii, Francji, Włoszech, Hiszpanii, Grecji, Holandii, Belgii, Szwajcarii, na Węgrzech i na Ukrainie.

Śpiewał na festiwalach i estradach muzycznych w Paryżu (Katedra Notre-Dame w Wersalu), Rouen, Luneville, Saint Denis, Rioclar, Pontoise, Grenoble, Brest, Quimper, St Renan i innych.

Wystąpił w takich salach jak m.in. Concertgebouw (Amsterdam), Tonhalle (Zurich), Casino (Bazylea), Kultur Center Saal (Lucerna), Theatre Royal de Namur (Francja), Audytorium de Lyon, Opera de Besancon, Theatre du Capitole de Tulouse, Generale Theatre de Bourg-en-Bresse.

Marcin Ciszewski w 2002r. został zaproszony przez wybitnego włoskiego dyrygenta - Rinaldo Allessandriniego, do udziału w przedsięwzięciach muzycznych Europejskiej Akademii Barokowej w Ambronay (Francja).

Artysta wystąpił na wielu festiwalach krajowych i zagranicznych, m.in. pod patronatem; Jolanty Kwaśniewskiej (Festiwal w Helu 2003r.-2006r.), Marii Kaczyńskiej (2008r.-2010r.), Prezydentów; Aleksandra Kwaśniewskiego i Jaques'a Chiraca (Festiwal Vezere we Francji - program "Nova Polska 2004").

Artysta koncertował pod batutą wybitnych polskich dyrygentów, takich jak m.in. Stefan Stuligrosz, Marek Tracz, Tadeusz Zathey, Jerzy Kosek, Mirosław Jacek Błaszczyk, Jerzy Salwarowski, Jerzy Swoboda, Stanisław Krawczyński, Wojciech Michniewski, Jacek Boniecki, Jan Łukaszewski, Michał Nesterowicz.

Marcin Ciszewski dokonał wielu nagrań CD, radiowych i telewizyjnych - m.in. płyta "Święty Kazimierz Król Polski" A. Scarlattiego (światowe prawykonanie), została nominowana do nagrody "Fryderyka" w kategorii "Muzyka Dawna". Artysta posiada bogaty repertuar.

Wykonuje muzykę wszystkich epok, jednak specjalizuje się w wykonawstwie muzyki barokowej. Od lat współpracuje ze znakomitymi organistami; Ewą Bąk i Karolem Hillą, z którymi prezentuje na licznych koncertach sakralną muzykę wokalną.

Marcin Ciszewski od 2001r. zajmuje się również pracą pedagogiczną - jest współtwórcą i kierownikiem Chóru Akademii Morskiej w Gdyni.

 

 

Obraz przedstawia Adama Stachowiak

Adam Stachowiak (trąbka) - jest absolwentem Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach.

Grał miedzy innymi w Orkiestrze Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana, w Orkiestrze Glenna Millera oraz w zespole Chucka Mangione.

Obecnie jest pierwszym trębaczem Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku gdzie koncertuje z takimi dyrygentami jak: Maxim Vangerov, Sir Neville Marriner czy Krzysztof Penderecki.

Gra na trąbkach historycznych z epoki baroku oraz instrumentach współczesnych: trąbce B i C, trąbce piccolo, kornecie i flugelhornie.

Prowadzi zespoły kameralne: Sounds & Beats oraz Amber Brass Quintet. Od roku 2010 jest również wykładowcą w klasie trąbki w Akademii Muzycznej w Gdańsku.