{index_ob_css}{index_ob_js}
Powróć do: Teatr w Remizie 2019

"Aktorka prowincjonalna" - Joanna Stanecka

Ostatni spektakl Teatru w Remizie w 2019 roku pt. "Aktorka prowincjonalna". Jest to monodram w wykonaniu Joanny Staneckiej i w reżyserii Witka Danielczoka. Tekst napisała aktorka występująca.
To komedia, dowcipny patchwork obserwacji, refleksji, pragnień z życia artystki, które krążą w jej głowie tuż przed wyjściem na scenę. Trema, zazdrość, zmęczenie wygórowanymi ambicjami i walka o wizerunek, przeplata się scenami z jej marzeń, szkicując tym samym zabawny portret kobiety w oparach absurdu.
Premiera odbyła się 23.02.2019 w ZEITMAULtheater w Bochum (Niemcy).

Joanna Stanecka - absolwentka wydziału aktorskiego łódzkiej „filmówki”. Po studiach zaangażowana do Teatru Rozmaitości w Warszawie, grała również z Teatrem Adekwatnym oraz wystawiała swój monodram „Cudzoziemka” w Teatrze Dramatycznym. Z początkiem XXI wieku wyjechała do Niemiec, gdzie związała się z ZEITMAULtheater w Bochum. Gra w dwóch językach (polskim i niemieckim), dzięki czemu wprowadza publiczność niemiecką w polski obszar kultury sceniczno- literackiej. W zeszłym roku można ją było widzieć w serialu „M jak Miłość” oraz w kultowym niemieckim kryminale „Polizeiruf 110”.

 

 

plakat_(1)