{index_ob_css}{index_ob_js}

"O co biega kobietom" - Angelika Olszewska

Teatr w Remizie

 

Angelika Olszewska - absolwentka LXXXVI Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Zośka” w WarszawieW 2015 roku ukończyła Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza. Podczas studiów uczestniczyła w warsztatach w Berlinie we współpracy z Teatrem Schaubühne (w 2011) i odbyła staż w École régionale d'acteurs de Cannes w Marsylii (w 2012 r.). Współpracuje z Teatrem Powszechnym w Łodzi.

Jest autorką monodramów: O matko z córką i O co biega kobietom (wspólnie z Maciejem Kałachem) oraz scenariusza do seriali Jonasz z 2B i Jonasz z maturalnej, w których zagrała również rolę siostry głównego bohatera, a także pełniła funkcję kierownika produkcji.

Prowadziła zajęcia teatralne dla dzieci i młodzieży w Ognisku Teatralnym „U Machulskich”, współtworzyła audycję Czas Eliasza w Radiu Warszawa, prowadziła autorski program Babskim Okiem w Telewizji Salve oraz współpracowała z serwisem religia.onet.pl. W 2017 roku poprowadziła galę rozdania nagród na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu.

[źródło: Wikipedia]

 

To miał być spektakl o kobietach kochających bieganie. Ale jest też o tych, które go nienawidzą.
Panie i dziewczyny setkami, nawet tysiącami, dają sobie wycisk w parkach i na masowych zawodach. Pocą się tak dla zdrowia, głodu rywalizacji, ładnej sylwetki? Dla tych, które tego nie wiedzą – i dla tych wszystkowiedzących – powstał tekst „O co biega kobietom”. Oraz dla każdego, kto bez względu na płeć i kondycję, czuje przypływ endorfin płynących z kameralnej sceny. Na naszej – sześć postaci, których losy skrzyżują się podczas biegu ogarniającego pół miasta.
Dariusz Pawłowski, z „Dziennika Łódzkiego napisał: ”Bilety, kolokwialnie mówiąc, sprzedają się biegusiem. W Łodzi powstała prawdopodobnie pierwsza w kraju sztuka teatralna o bieganiu.”
Spektakl miał premierę 15.09.2019 r. w Teatrze Nowym w Łodzi, jest to autorski tekst Macieja Kałacha i Angeliki Olszewskiej w reżyserii Mateusza Olszewskiego.