Aleksandra Resztik naukę muzyki rozpoczęła w wieku 7 lat, w klasie fortepianu. W 2004 roku ukończyła z wyróżnieniem PSM II st. im. F. Chopina w klasie śpiewu prof. Jadwigi Skoczylas. W tym samym roku rozpoczęła studia na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie prof. Zdzisławy Donat, które ukończyła również dyplomem z wyróżnieniem.
W październiku 2006, kontynuując studia na UMFC, wyjechała na roczne stypendium do Ecole Normale de Musique w Paryżu (klasa śpiewu Mme Isabel Garcisanz), a w sezonie 2007/2008 odbyła 10-miesięczny staż w studiu operowym Cnipal w Marsylii. Uczestniczyła w licznych kursach mistrzowskich, gdzie pracowała m.in. z Olgą Pasiecznik, Barbarą Schlick, Mady Mesplé, Yvonne Minton, Tomem Krause i Heleną Łazarską.
Jeszcze jako studentka występowała na scenie Opery Krakowskiej, Filharmonii Wrocławskiej, Wałbrzyskiej, Opolskiej, Krakowskiej, Lubelskiej i Teatru Wielkiego w Poznaniu. W 2007 roku śpiewała na Festiwalu Wielkanocnym w Katedrze w Chartres. Występowała na deskach teatrów operowych w Marsylii, Avignonie, Toulonie i Besançon (Francja).
W czerwcu 2009 Aleksandra zadebiutowała rolą Damigelli w incoronazione di Poppea Claudio Monteverdiego w Opéra National de Bordeaux (Francja).
Od stycznia 2011 roku jest solistką Warszawskiej Opery Kameralnej. Współpracuje także z Operą Bałtycką w Gdańsku, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Filharmonią Narodową i kwartetami smyczkowymi Primo Incontro i Opera oraz znakomitymi pianistami dr Katarzyną Ewą Sokołowską i Piotrem Latoszyńskim. Aleksandra Resztik jest stypendystką Banku Société Générale. W ramach tego stypendium nagrała w lipcu 2008 płytęSoliści.
W marcu 2010 nagrała utwór Biały walc Wandy Dubanowicz, do słów Krystyny Chudowolskiej, dedykowany Halinie Mickiewiczównie. Nagranie to jest prawykonaniem, a utwór znalazł się na płycie pamiątkowej poświęconej twórczości Wandy Dubanowicz.
W grudniu 2009 Aleksandra Resztik została zgłoszona do prestiżowej nagrody Paszportu Polityki. Jest również stypendystką Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jest laureatką prestiżowej Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury w kategorii Najlepszy Debiut Śpiewaczki, a także Ogólnopolskiego Konkursu Franciszki Platówny we Wrocławiu oraz Konkursów Flame i w Paryżu.
W sierpniu 2008 zdobyła I wyróżnienie na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie, a w październiku 2008 I Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Przewodniczącej Jury Wandy Polańskiej w Trzecim Ogólnopolskim Konkursie Wykonawstwa Muzyki Operetkowej i Musicalowej im. I. Borowickiej w Krakowie.
W kwietniu 2009 zdobyła Nagrodę dla Wyróżniającego się Sopranu Koloraturowego w XIII
Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu. Aleksandra Resztik jest również laureatką Drugiej Nagrody w konkursie J:Opera w Jennersdorfie, w Austrii.
Piotr Latoszyński urodził się 17 kwietnia 1981 roku w Warszawie. Mającsiedem lat rozpoczął naukę gry na fortepianie, a jego pierwszymi pedagogami były p. Maria Krawczyk i p. Anna Radziwonowicz. Nie kończąc szkoły średniej rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Kiejstuta i Grażyny Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Tadeusza Chmielewskiego. Łódzką Akademię Muzyczną ukończył z wyróżnieniem w 2006 roku. W latach 2007-2010 kontynuował studia muzyczne w Robert Schumann Hochschule w Duesseldorfie pod kierunkiem prof. Wiesława Piękosia. Podyplomowy wydział fortepianu solowego (Konzertexamen) ukończył z wyróżnieniem. Obecnie jest studentem studiów podyplomowych Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie profesora Piękosia.
Brał udział w licznych kursach mistrzowskich, m. in. w: Hamamatsu International Piano Academy (Japonia), Santa Barbara Summer School & Festival (USA), Meisterkurs fuer Musik w Zurichu (Szwajcaria), w Międzynarodowym Kursie Pianistycznym w Krakowie (Polska), Konzertarbeitswochen w Goslar oraz Internationaler Mesiterkurs fuer Pianisten w Darmstadt (Niemcy). Na kursach kształcił się pod kierunkiem wielu wybitnych pedagogów takich jak : Hiroko Nakamura, Arie Vardi, Rudolf Buchbinder, Kevin Kenner, Yves Henry, Jerome Lowenthal.
Ma za sobą występy na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach pianistycznych. Jest laureatem Ogólnopolskiego Konkursu im. F. Chopina w Warszawie (2003) oraz Międzynarodowego Konkursu Muzyki Kameralnej w Łodzi w kategorii trio fortepianowe (2004). W 2006 roku wygrał Konkurs im. F. Chopina w Mariańskich Łaźniach, a w 2007 Konkurs im. Miłosza Magina w Paryżu, otrzymując dodatkowo nagrodę prasy.
Piotr Latoszyński brał wielokrotnie udział w festiwalach muzycznych, m.in. w: Międzynarodowym Festiwalu w Mariańskich Łaźniach (2006), Festiwalu chopinowskim w Nohant (2008) , Ruhr Klavierfestival (2008). Koncertował w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, w Niemczech, we Francji, w Szwajcarii, w Japonii i Stanach Zjednoczonych.
Jako pianista kameralista współpracuje regularnie ze śpiewaczką Aleksandrą Resztik. Duet ten jest wysoko oceniany przez jury konkursowe i recenzentów.
Relacja z Koncertu Gwiazd Wielkiej Sceny Operowej
Aleksandra Resztik i Piotr Latoszyński, dwoje niezwykle utalentowanych artystów wystąpiło podczas koncertu "Wielkie Gwiazdy Operowej Sceny".
Aleksandra Resztik zaczarowała widzów swoim śpiewem.
Piotr Latoszyński uraczył słuchaczy przepiękną gra na fortepianie.
Mistrzowsko wykonane utwory zachwyciły gości, którzy przybyli na koncert.
Nie ma takich słów, które opisałyby atmosferę koncertu, tego po prostu trzeba posłuchać.