Materiały promocyjne wydane w 2016
Plan Helu wydanie 2/2016:
„Gdynia i Północne Kaszuby zawsze w smak”:
Rozmowa o Nordzie z Arturem Jabłońskim, relacja z wybranych uroczystości w powiecie puckim i wejherowskim, projekt Karta Turysty, oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Krokowej, sportowe aktywności - o tym wszystkim przeczytacie w lutowym numerze gazety.
Załącznik nr. 2
Ziemia Pucka.info Marzec:
W dzisiejszym numerze Ziemi Puckiej.info znajdziemy wiele sportowych newsów, zapowiedzi konkursów i imprez kwietniowych. Tradycyjnie już rozmawiamy z kolejnym społecznikiem reprezentującym trzeci sektor, tym razem poznamy specyfikę organizacji zajmującej się aktywnością fizyczną mieszkańców. Przygotowaliśmy także relacje zdjęciowe z wybranych wydarzeń w naszym regionie.
Załącznik nr.3
Ziemia Pucka.info Kwiecień:
Tym razem przygotowaliśmy dla Państwa numer specjalny wydania Ziemi Puckiej.info, w którym przedstawiamy działania lokalnej organizacji turystycznej na przestrzeni 15 lat. Nie zabraknie w nim zapowiedzi imprez majowych.
Ziemia Pucka.info Maj:
W majowym numerze gazety polecamy szczególnie nowy dział turystyczny „Odkrywaj z nami Nordę”. Odczarowujemy miejsca przyrodnicze bądź historyczne na nowo.
Ziemia Pucka.info Czerwiec:
Inspiracje na wakacje znajdziecie Państwo w nowym numerze Ziemi Puckiej.info. Przedstawiamy m.in. bogaty harmonogram imprez na lipiec i ofertę turystyczną Helu, Krokowej i Wejherowa. Wersja drukowana do nabycia w punktach informacji turystycznej.
Ziemia Pucka.info Wrzesień:
Ruch turystyczny w sezonie letnim na Kaszubach Północnych jest dla każdego odczuwalny, dlatego podsumowujemy ten czas. Pokazujemy też kulisy przygotowywania oferty imprez w gminie Władysławowo, a także relacjonujemy wydarzenia kulturalno - sportowe...
Ziemia Pucka.info Listopad:
O patriotyzmie, pasji sportowej Henryka Kohnke, krainie stolemów i kopcu Kaszubów można poczytać w listopadowej Ziemi Puckiej.info.
Ziemia Pucka.info Grudzień:
Ostatni w tym roku numer naszej Ziemi Puckiej.info już dostępny. A w nim: podsumowanie działalności Lokalnej Organizacji Turystycznej „Kaszuby Północne”, rozmowa o turystyce w Pucku, aktualności z samorządów, plan imprez na styczeń, świąteczne...
Kaszuby Północne - biuletyn 2016:
Przewodnik żeglarski po portach i przystaniach Zatoki Puckiej jest nowym vademecum wiedzy użytkowej dla żeglarzy.
Pierwsza część, to kompendium wiedzy ogólnej o Zatoce istotnej z punktu widzenia osób odwiedzających nasz rejon od strony wody. Zawarte są tu informacje ogólne, m.in. kilka słów o położeniu Zatoki, o miejscach płytkich, których na Zatoce jest niemało, o miejscach potencjalnie niebezpiecznych, o ograniczeniach żeglugi (m.in. słynne Zarządzenie Porządkowe DUM z 2014r. po głośnej akcji "Stop zamknięciu Zatoki Puckiej), o stacjach benzynowych, slipach, sieciach rybackich, sportowym połowie ryb, itd.
W części drugiej opisane są z praktycznego, żeglarskiego punktu widzenia porty i przystanie Zatoki Puckiej począwszy od Pucka, idąc lewoskrętnie przez Rzucewo, Osłonino, Rewę, Hel, Juratę, Jastarnię, Kuźnicę, Chałupy, aż do Swarzewa.
I jeszcze jedna, bardzo istotna sprawa z punktu widzenia bezpieczeństwa osób przebywających nad wodą.
Przewodnik zawiera w jednym miejscu numery telefonów służb ratunkowych, numery telefonów i kanały robocze VHF bosmanatów portów, przykład prawidłowego schematu wzywania pomocy MAYDAY oraz informacje o serwisach z prognozą pogodą na tym akwenie.
Publikacja została dofinansowana ze środków Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.
Wydawnictwo jest do nabycia w Centrum Informacji Turystycznej w Pucku (Plac Wolności 2).
Załącznik nr. 5
Sekrety Półwyspu Helskiego:
Kojący szum morza, złociste piaski, lasy sosnowe… i pławienie czarownic! Tajemniczy piraci zwabiali i rabowali przepływające statki, Szwedzi krwawo bronili swego okrętu, a morze pochłonęło rozpustne miasto. Trudno uwierzyć, że w tak romantycznej scenerii odbyły się te mrożące krew w żyłach wydarzenia. Ale nie tylko. Tu również Wojciech Kossak miał filię swojej „Kossakówki”, wakacje spędzali artyści, jak choćby Stefan Żeromski z rodziną i Karol Szymanowski, oraz prezydenci II i III Rzeczpospolitej Polskiej, a pionier polskich badań morza Kazimierz Demel zakochał się we Francuzce Jeanne Salamagne. Na helskiej plaży wyrosły hawajskie palmy, by amant kina przedwojennego, Eugeniusz Bodo, mógł nakręcić film ze swoją ukochaną Tahitanką Reri.